Las Palmeras

Kuzey Avrupalı Valentín de Madariaga tarafından tasarlanan Casa Las Palmeras geleneksel unsurları şık, modern bir yönüyle birleştiriyor. Cephesi, 21. yüzyıl manastırının Al Andalus'un (Güney İspanya'daki tarihi bölge) Moorish evleri kadar sağlam ve ilgi çekici, inşaat ve geometri, ambiyansa benzer çağdaş bir huzur ve açıklık yayıyor.

Valentín de Madariaga, "Bir süre önce, o zamanlardaki bir İngiliz müşterim beni Feng Shui'yi, yani Çin manzarası ile tanıştırdı" şeklinde açıklıyor. "Benim için, Feng Shui çevre ile güneş ışığı arasındaki ilişki ve barış ve uyumun yaratılmasıyla ilgilidir."
Casa Las Palmeras'ın tasarımında en önde gelen arsasıdır. De Madariaga açıklıyor: "Arazi, altı farklı sütunun nereye konumlandırılacağını, orantılarının ne olacağını ve bahçe öğelerinin nereye konacağını belirledi."

 

 

 

"Havuzun yanındaki palmiyeler yüzme boylarını daha da eğlenceli hale getiriyor ve bahçe kenarlarındaki bambu samimi bir ortam yaratıyor" Casa Las Palmeras'ın mimarı gibi, çağdaş bir sanat sever. Yapıyı ve çeşitli işlevlerini bir araya getiren konutun 'omurgası', sahibinin kişisel sanat koleksiyonunu çeşitli biçimlerde görüntülemek için kullanılan uzun bir koridordur. Dolaylı gün ışığı, gymnasium'dan yemek ve yaşam alanlarına doğru ilerleyen koridor boyunca tabloları aydınlatır ve ardından ebeveynlerin ve çocukların hizmet alanlarına ve yatak odalarına uzanır. Toplamda ikamet 1,200 metrekareden oluşmaktadır. Çeşitli odaların tamamı çimle bağlantı oluşturan kapalı teraslara doğru yönlendirilmiştir.

CS 77 Kapılar, CP 68 Sürme Sistemler ve Hi-Finity Sürme Sistemler - Las Palmeras konumlanmış ispanya

Hi-Finity sürgülü kapılarla içten dışa yumuşak bir geçiş yaratılmıştır.

Yumuşak bir geçiş

 

Bu bölgedeki insanlar açık havada çok zaman harcıyorlar. Bahçeyi çevreleyen açık alanlar ve gölgeli galeriler, işlevsel iç mekanlardan daha da önemli olabilir. İç kısımdan dışa yumuşak geçiş, en az 18 tam cam Hi-Finity sürgülü kapak ile ustaca arada ince bir ayrım sağlanarak yaratılmıştır. İş arkadaşınız Grupo Moncada ile birlikte bu proje için özel olarak tasarlanmış kayar kapılar oldukça heybetlidir De Madariaga'nın anlattığı gibi: "İnşaat sırasında onları yerleştirmek büyük bir mücadele oldu. Neyse ki, güçlü bir rüzgar rüzgârıyla kırılmış olan dört cam unsurdan birinin yerini alabildik. Reynaers bu unsurları, açıp kapatmak için motorlu bir mekanizma ile donattı, çünkü inanılmaz derecede ağırdı. "" Bu özel olarak tasarlanmış kapılar 5.9 metre yüksekliğinde ve 285 kilogram ağırlığındaydı. Grupo Moncada'nın imalatçısı José Miguel Moncada, "Bir buçuk saat içinde yedek ventil ürettik ve yerleştirdik" dedi.

Tüm cephe, bahçeyi maksimum düzeyde görmek için Hi-finity sürgülü kapısı ile donatılmıştır

'' Her halükarda, inşaat hızı bizi rekor süredeydi; Tüm proje dokuz ayda tamamlandı. "Grupo Moncada tarafından yerleştirilen Hi-Finity kayar kapı çevreyle ilgili olarak önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle izler belirli noktalarda yere derinlemesine yerleştirilmiş, üst ve yan profiller duvarlara entegre edilmiştir. Görünür kalan tek şey minimalist Hi-Finity profillerinin toplantı bölümündedir.

 

 

 

Dışarıdan bakıldığında cam, çevrenizi yansıtan aynalar gibi davranır. Tesisin beyaz profilleri ile çevrili olan terasların ve bitki örtüsünün bulanık görüntüsü neredeyse yeni bir modern resim yaratıyor: sahibinin koleksiyonundaki en son parça.

“Büyük Hi-Finity sürgülü kapılar içi ve dışı arasında bir fark gözetmez.”José Miguel Moncada (Grupo Moncada)
José Miguel Moncada (Grupo Moncada)

José Miguel Moncada, 1970 yılında San Roque'da doğdu ve yaklaşık 60 yıl önce babası tarafından kurulan ve aile tarafından işletilen Grupo Moncada'ya liderlik ediyor. José Miguel Moncada, işletme yönetimi alanında yüksek lisans yapan bir elektrik mühendisidir. Ahşap kapılara ve pencere çerçevelerine olan ilk odak noktasından inşaat sektörü için çok yönlü bir tedarikçiye geçerek işi genişletti. Tecrübeli ekip, son teknoloji makine ile donatılmış olan fabrikalarına sürekli yeni teknolojiler getiriyor. Günümüzde, kompleks perde duvarları ve alüminyum pencere çerçeveleri ile birlikte mobilyalar üretiyorlar, sadece ikincisi Reynaers ile ortaklık içindedir. "Yenilikçi ürünlerin tecrübe edilmesi ve bir araya getirilmesi projelerimizin başarısının anahtarı" diyor.

Valentín de Madariaga

Valentín de Madariaga 1960 yılında Sevilla'da dünyaya geldi. Escuela Técnica Superior de Madrid (Madrid Mimarlık Yüksek Mimarlık Yüksek Okulu) mimarlık eğitimini tamamladıktan sonra, Ernesto Merello ile birlikte, geleneksel ve modern mimariyi birleştirmek için 1987'de bir araştırmaya başladı. De Madariaga, anavatanı Endülüs'ün sözde 'hacienda tipolojisi' temsilcisiyle hızlı, müstakil evlerde uzmanlaşmıştır. Yaklaşık 150 özel evin yanı sıra golf kulüpleri, restoranlar ve yüzme havuzları da tasarladı. Ayrıca kiliseler gibi tarihi miras yerlerini de restore etti. De Madariaga, "Çevre, mimarinin gelişiminde belirleyici bir faktördür; oranlar, malzemeler, sıcaklık, ışık ve ses ile deneyimler haline dönüşür" diyor.

Toplantı bölümünin yatayı Hi finity ile çözümlendi.

Proje çözümü

 

Sistem: Hi-Finity çözüm siparişi

 

Proje Açıklaması:

 

Çerçevenin üstüne monte edilen harici motor (20 cm derinlikte dahili olarak gerekli)

Motordan havalandırma kanallarının hareketli parçalarına özel bağlantı

Sipariş orta bölüm: yüksek yükleri desteklemek için çift takviye profili

Mukavemet ve boyutlar hakkında kapsamlı araştırma

Eleman:

 

Orta boşluklu dört havalandırma Yüksek Finite sürgülü kapı

Boyutlar havalandırma başına 5,9 x 1,25 m

Havalandırma ağırlığı: 285 kg

Cam:

 

Çift lamine cam: 44.1 / 20 / 44.1

Dikey bölüm hi finity ile çözümlendi.
Uygulamacı: 
Moncada Aluminium
Lokasyon: 
ispanya
Fotoğrafçı: 
Claudio Curia
Kullanılan Reynaers sistemleri: