RÜZGAR VE SU GEÇİRMEZLİK

Rüzgar ve su geçirmezlik bina sisteminin kalite ve konfor düzeyini belirleyen en önemli öğelerden ikisidir. Reynaers pencereler ve kapılar, binanın gereksinimlerine uyacak şekilde farklı su ve rüzgar geçirmezlik düzeylerinde geliştirilirler. Bunu garanti etmek için, sistemlerimiz modern test merkezimizde ayrıntılı olarak test edilir.

SU YALITIMI

Reynaers pencere ve kapılar, kullanım ömrü boyunca hava ve su geçirmeyen kaliteli EPDM contalarla donatılmıştır. Pencerelerde, sistemlerimiz suyu engelleyen merkezi bir conta ile, içte ise akustik performansı arttıran bir akustik conta ile donatılmıştır. Reynaers kapıların hem iç, hem de dış taraflarında hava ve su geçirmezlik sağlamak için özel contalar bulunmaktadır.  

 

SU DRENAJI

Su geçirmezlik, su bariyerinin yanı sıra iyi su drenajı ile sağlanır. Tüm sistemlerde (pencereler, kapılar, sürme kapılar, giydirme cepheler, vs), su drenajı büyük öneme sahiptir ve iyi bir konsept gerektirir. Su bariyerinden önce sisteme giren su özel drenaj yuvaları yoluyla dışarı yönlendirilir ve suyun birikmesi önlenmiş olur. Bu yuvalar drenaj kapakları ile kapatılmıştır. Başka bir seçenek de ekstra bir profil takarak görünmez bir drenaj sistemi elde etmektir.