AKUSTİK

Akustik giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Şehirler daha kalabalık hale gelmekte ve trafik artmaktadır. Güçlü ses azaltma çözümleri, binanın içindeki konforu arttırır. Bir binanın akustik performansı binada kullanılan malzemelerle ve bina kılıfındaki açıklıkların veya boşlukların sayısıyla yakından ilişkilidir.   

Reynaers sistemleri için, yalıtım değeri contalarla birlikte profiller tarafından belirlenir. Elbette, doğru camın seçilmesinin de büyük bir etkisi vardır. Özel akustik camlar performansı büyük oranda arttırır.

Hava Geçİrmezlİk

Hava geçirmezlik ses yalıtımında temel bir rol oynar. Nerede bir hava sızıntısı varsa, orada bir ses sızıntısı da olur. Reynaers’in tüm kapı ve pencereleri merkezi yalıtımın yanı sıra, sistemlerin hava geçirmezliğini garanti eden ses yalıtımı ile donatmasının nedeni budur.

Camlar

Başka bir faktör akustik cam seçimidir. Asimetrik çift cam (içerisi ve dışarısı için farklı cam kalınlıkları) gürültüyü kesmeye çok yardımcı olur. Daha yüksek bir akustik izolasyon istiyorsanız seçiminizi daha fazla sesi engelleyen katmanlı iç camdan yana kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, en iyi akustik performans akustik PVB folyolu katmanlı iç cam kullanılarak sağlanır.