Avalon

Gözünüzde canlandırın - Değerlendirin - Deneyimleyin

Belçika'daki Reynaers Kampüsündeki Sanal Gerçeklik Salonu olan AVALON, paylaşılan bir sanal gerçeklik deneyimi aracılığıyla tasarım aşamasındaki binalarınızı şimdiden ziyaret etmenizi sağlar. Hâlâ tasarım aşamasında olan bir binaya doğru yürüdüğünüzü hayal edin. Proje ortaklarımızla birlikte, farklı alanlarda gezinebilir ve oda veya bina elemanlarının boyutlarını ayarlayarak ve renkleri ve malzemeleri değiştirerek herhangi bir tasarım yönünü gözden geçirebilirsiniz. Bu güçlü araç, binanın tasarımının değerlendirilme ve görselleştirme biçimini radikal bir şekilde değiştirir.

KİM İÇİN?

AVALON VR odası, mimarlar, yatırımcılar, yükleniciler ve Reynaers uzmanları arasında ortak deneyim ve işbirliği için ideal bir ortam yaratıyor. Sanal bir ziyaret ve binaların ve çözümlerin 3D değerlendirmesi için bir projenin farklı paydaşlarını bir araya getirebilirsiniz.

 

AVALON SİZ VE PROJENİZ İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?

AVALON, mimari 3D modelinizi (Revit, Archicad, Sketchup, Navisworks, ...) sanal binaya dönüştürerek binanın içerisinde gezmenizi veya binanın her türlü tasarım ve teknik yönünü incelemenizi sağlar. Modeldeki değişiklikler gerçek zamanlı olarak yapılabilir, böylece siz ve müşterinin farklı seçenekleri en gerçekçi biçimde değerlendirebilir ve karar verme sürecini geliştirebilirsiniz.

Ayrıca, Reynaers ürünlerini en gerçekçi 3B yapı ortamında değiştirebilmek, yapılandırabilmek ve deneyimleyebilmek için hem yüksek katlı ofis binası hem de özel bir evin özel bir genel modeli yaratılmıştır.

AVALON kolayca 2D'den 3D'ye geri dönerek farklı ortaklardan farklı dosyaları izlemek ve tartışmak için özel bir proje toplantı odası haline getirilebilir.

Concept model: ‘Jaspers-Eyers Architects’

AVALON NASIL ÇALIŞIR?

AVALON, özellikle mimari uygulamalar ve 8 kişiye kadar gruplar için konfigüre edilmiş üst düzey bir projeksiyon tabanlı Sanal Gerçeklik odasıdır. Beş taraflı projeksiyon, kullanıcıyı mükemmel VR deneyimine götürür. 25 Öncü lazer teknolojisine sahip projektörler, mimari fikirlerinizi aydınlatan canlı yüksek çözünürlüklü görüntüler oluşturur. Aktif 3D gözlükler bir stereoskopik görüntü oluşturur ve hareketlerinizi izler, 3D-yanılsama üretir ancak yine de çevrenizdekileri görmenizi sağlar.

AVALON, karmaşık mimari modelleri işlemek ve gerçek zamanlı işleme işlemek için güçlü bir bilgisayar kümesine sahiptir. Özel katman yazılımı, Revit, Archicad, SketchUp ve Navisworks gibi yaygın olarak kullanılan 200'den fazla dosyayı yüksek kaliteli, tamamen gezinilebilen sanal modeller olarak görüntüleyebilir. Kullanıcı kontrol çubuğuyla modelden geçerken, operatör tasarım yazılımında değişiklik yapmaya devam edebilir.

Bu etkileyici donanım ve yazılım seti mimari fikirlerinizi hayata geçirmek ve her aşamada bina projenizin mümkün olan en iyi görselleştirmesini oluşturmak için tasarlanmıştır.

 

AVALON’U TASARIM SÜRECİNİZİN İÇERİSİNDEYKEN KULLANIN

KONSEPT DEĞERLENDİRMESİ

Erken konseptler aynı anda görselleştirilebilir, deneyimli, değerlendirilebilir ve uyarlanabilir. 3D modelleri yakından izleyin ve hareket halindeyken değişiklikler yapın.

Gerçek zamanlı tasarım değerlendirmesi kullanarak, değişkenler test edilebilir ve zaman ve maliyetler düşürülebilir.

UYGUN YAZILIMLAR: SketchUp, Autodesk Revit, Graphisoft Archicad, Autodesk 3DS Max, Enscape

Hastane AZ Sint-Maarten:
Mimarlar: VK Architects & Engineers 
Resim: Engie Axima

TEKNİK DEĞERLENDİRME VE BİM

Her türlü teknik sorunu değerlendirmek ve tartışmak için 3D modeller yakından izlenebilir. VR, son derece karmaşık dosyaları görselleştirmek, anlamak ve değerlendirmek için yardımcı olabilir. Karmaşık BIM modelleri arasında gezinebilir ve çakışmaları algılayabilirsiniz. Yapım hatalarının erken tespit edilmesiyle maliyeti düşürür ve verimliliği büyük ölçüde geliştirebilirsiniz.

YAZILIMLAR: Autodesk Revit, Graphisoft Archicad, Autodesk Navisworks

YÜKSEK KALİTE TASARIM DEĞERLENDİRME

VR, benzetim ortamı içinde hareket etmeye ve yaklaşımı kontrol etmeye izin verir. Gezilebilen sahneler tasarımı değerlendirmek için kullanılabilir. Doğal ve yapay aydınlatma koşulları, mobilya düzenleri, çevre ve önemlilik VR ortamında değiştirilebilen özelliklerden bazılarıdır.

YAZILIM: Unreal Engine 4