Skip to main content
Close up of aluminium profile.
07 Mar 2022

Alüminyum, sayısız faydaya sahip çok yönlü bir ürün

Bazı insanlar çevresel etkisi nedeniyle alüminyumu tercih ederken, diğerleri tasarım çeşitliliğinin hayranıdır. Yeni pencere ve kapılarınız için malzeme olarak neden alüminyumu seçmelisiniz? Bu seçimi biraz daha kolaylaştırmak için on neden sıralıyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki en prestijli ve ikonik yeni binalarda pencere, kapı ve cephelerde alüminyum kullanılması tesadüf değildir. Alüminyum, kalite kaybı olmaksızın sonsuza kadar geri dönüştürülebilen bol bir malzemedir. Dahası, alüminyumun sunduğu endüstri lideri ısı yalıtımı, enerji verimliliğini göz önünde bulundurarak her şeyi yaratmanıza yardımcı olur. Hepsi bu kadar da değil. Aşağıda alüminyumun başlıca faydalarını keşfedin.

Living room with broad folding doors in the background, looking out on green woods.

On alüminyum avantajı

Uzun kullanım ömrü

Alüminyum seçimi ömür boyu sürecek bir seçimdir. Alüminyum profiller yıllar ve yıllar boyunca güzelliğini koruyacaktır. UV ışınlarından veya nemden etkilenmezler ve bakımları düzgün yapıldığında eğilmez, aşınmaz veya çürümezler.

Termal ve akustik yalıtım

Alüminyum çözümler mükemmel ısı yalıtımı sunar. Bir alüminyum pencere hem soğuğa hem de sıcağa karşı iyi yalıtım sağlar. Akustik cam ile birlikte alüminyum, optimum ses geçirmez çözümleri garanti eder.

Uyumlu tasarım

Her türlü şekil ve stille yaratıcı özgürlüğün tadını çıkarın. Şık çağdaş tasarımdan rustik tarihi tasarıma kadar çok çeşitli tasarım seçenekleri arasından seçim yapın. Üstelik alüminyum profiller neredeyse her boyutta mevcuttur. Her zaman ihtiyaçlarınızı karşılayan bir sistem vardır.

Sürdürülebilirlik anahtardır

Alüminyum %100 geri dönüştürülebilir. Geri dönüşüm işlemi, malzemenin kalitesinde bir kayıp olmaksızın minimum miktarda enerji gerektirir. Sürdürülebilir faydayı da düşünün: alüminyum ürünlerimizin düşük U değerleri enerji tasarrufunuza katkıda bulunur ve projenizin çevresel etkisini azaltmaya yardımcı olur.

Çok sayıda renk

Favori renginizi ve kaplama seçeneğinizi seçin. Alüminyum profiller 400'den fazla RAL renginde ve farklı kaplama türlerinde anodize edilebilir veya boyanabilir. İşlevsel, rönesans veya minimalist bir bina mı? Her ev tipi için bir alüminyum çözümü vardır.

Interior view of opened MasterPatio sliding doors.

Çok Yönlülük

Çok yönlülük alüminyumun ikinci doğasıdır. Sıcaklık değişimlerinden kaynaklanan genleşme ve büzülme minimum düzeyde tutulur, bu da alüminyumu iki katlı ve teras kapılarının yanı sıra büyük boyutlu pencereler için tercih edilen bir seçenek haline getirir. Karmaşık yapıları zahmetsizce gerçekleştirebilen ultra hafif ancak sağlam bir malzemedir.

Güvenli ve optimum yangın koruması

Alüminyum çok güçlüdür, alev almaz ve güvenlik ve korumayı daha da artıran teknolojiler ve sistemlerle sorunsuz bir şekilde entegre olur. Sistemlerimizin çoğu hırsızlığa karşı dayanıklıdır ve bazı varyantlar yangın veya duman geçirmez çözümler bile sunar.

Kolay bakım

Alüminyum pencere ve kapılar çok az bakım gerektirir, yılda sadece birkaç kez sabunlu suyla yıkanması yeterlidir. Yüzlerce dayanıklı ve uzun ömürlü renk arasından seçiminizi yapın ve alüminyumun asla yeniden boyanmaya ihtiyaç duymayacağından emin olun.

Profesyonel yerleştirme

Profillerin bilgisayar kontrollü kesimi ve bitmiş ürünün hassas montajı, tüm alüminyum çözümlerimizin sorunsuz ve kusursuz bir şekilde kurulmasını sağlar

Karşılığını veren bir yatırım

Alüminyum, binanızın genel performansını ve değerini artırır. Tüm faydaları göz önünde bulundurulduğunda, karşılığını veren bir yatırımdır. Reynaers Alüminyum, sistemlerinin en yüksek teknik özellikleri karşıladığını on yıllık sistem garantisi ve donanım aksesuarları için beş yıllık garanti ile garanti eder.

Son teknoloji alüminyum

Alüminyum sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Dünya standartlarında bir test ve tasarım merkezine ve uzun yıllara dayanan sektör deneyimine sahip olan Reynaers Aluminium, ürün kalitesinin sınırlarını zorlamaktan gurur duymaktadır. Tüm ürünlerimiz hem yerel hem de uluslararası standartları aşacak şekilde test edilmekte ve bu sayede en zorlu konumların bazılarında yer alabilmektedir. Farkı deneyimleyin.

Copyright

Iron Horse – Altius Design Group (architect), Andrew Beneze (photographer)