Skip to main content
Family relaxing in sofa behind big glass window.
09 Mar 2022

Akustik yalıtım: evinizin içindeki istenmeyen gürültüyü azaltın

Pencere ve kapılarınızın malzemesi, hem görsel hem de işlevsel olarak binanızın tarzına mükemmel bir şekilde uymalıdır. Yalıtım veya toz kaplama seviyesinin yanı sıra, profillerin akustik yönü büyük ölçüde projenin konumuna bağlıdır. Reynaers Alüminyum, istenmeyen gürültüyü evinizden uzak tutmanıza yardımcı olur.

Şehirler giderek daha fazla insan çektikçe ve trafik gün geçtikçe daha da kötüleştikçe, akustik yalıtımı optimize etmek çok önemli bir gereklilik haline geldi. Evinizin akustik performansı, yapı malzemelerinin yanı sıra bina kabuğundaki açıklıkların sayısına göre belirlenir.

Yalıtım söz konusu olduğunda hem hava sızdırmazlığı hem de akustik camlama kilit öneme sahiptir. Peki bu kavramlar ne anlama geliyor? Ve profil seçiminizi nasıl etkilerler?

Hava sızdırmazlığı

Hava sızdırmazlığı akustik yalıtımda önemli bir rol oynar. Hava kaçabildiğinde, akustik azalacaktır. Bu nedenle Reynaers Alüminyum, tüm sistemlerini merkezi sızdırmazlık ile birlikte üstün hava sızdırmazlığını garanti eden akustik sızdırmazlık ile donatır. Profillerin içine gizlenmiş akustik conta ile ev sahipleri gönül rahatlığının keyfini çıkarır.

Reynaers Alüminyum sistemlerinin yalıtım seviyesi profiller, contalar ve akustik camlar tarafından belirlenir.

Interior view of New York penthouse, featuring floor-to-ceiling windows.

Akustik cam

Yenilikçi akustik camlarımız yalıtım değerini daha da artıracaktır. İçte ve dışta farklı cam kalınlığına sahip asimetrik çift cam, gürültüyü zahmetsizce dışarıda tutar. Katmanlı bir iç cam bölmesi daha da fazla sesi engeller. Akustik PVB folyo ile donatılmış katmanlı bir iç cam bölmesine de yatırım yapabilirsiniz. Pahalı bir seçenek olmasına rağmen, bu kombinasyon optimum akustik performans sağlar.

Reynaers Aluminium'da optimum akustik yalıtımlı son teknoloji çözümler geliştiriyoruz. Alüminyum profillerimiz ısının içeriden kaçmasına izin vermez, ancak gürültü rahatsızlığını mutlak minimumda tutar. Geriye kalan tek şey, avantajların keyfini çıkarmanızdır.

Reynaers Alüminyum sistemleri konforunuzu başka birçok yönden de artırır.

Buradan öğrenin

Copyright

The Jackson – Fogarty Finger (architect), Alexander Severin (photographer)